Skip to content

Janusz Panasewicz Wiek

Janusz Panasewicz Wiek

Janusz Panasewicz Wiek

Janusz Panasewicz, a właściwie Jan Panasewicz (urodzony 18 stycznia 1956 r. W Lipsku) – polski wokalista rockowy, front Lady Lady Pank, autor tekstów. Ukończył szkołę podstawową w Olecku, aw 1975 r. Zdał maturę w III liceum w Białymstoku , gdzie był także uczniem liceum muzycznego. Będąc jeszcze w liceum, w 1973 roku zajął szóste miejsce na Radzieckim Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze.

Janusz Panasewicz Wiek

Po ukończeniu liceum zaczął występować w Mazurskim Okręgowym Ośrodku Kultury w Olecku. W 1979 roku współpracował z zespołem Garden of Imagination. Następnie, wykonując niezbędną służbę wojskową, śpiewał w zespole koncertowym Desant. Po okresie protestów i odmowy śpiewania na festiwalu w Kołobrzegu został ukarany jednostką czołgową w Sanoku.

Janusz Panasewicz Wiek

Podczas swojej służby, z powodu Andrzeja Mogielnickiego (od którego jego przyszła żona śpiewała w zespole Desant), w 1982 roku dołączył do zespołu Lady Pank, którego wokalista pozostaje do dziś. Wcześniej głównym wokalistą zespołu był Jan Borysewicz.

Janusz to syn Tadeusza i Jadwigi Panasewicz, po którym odziedziczył talent wokalny (śpiewała podczas chóru przez 40 lat). Ma także braci: Józefa i Tomasza.

Janusz Panasewicz Wiek

Polski „Mick Jagger” skończył 60 lat. Jak przystało na prawdziwego rock and rolla, wokalista „Lady Pank” zawsze był pełen życia. Pijane bójki, skandale i pyski zajmują równoważne ważne miejsce w biografii muzyki, ponieważ kolejne kolejne albumy zespołu lub solowe projekty Panasewicza. Jak mówi ze skandalami, skończył. jest trzymany pionowo przez swoją rodzinę i 7-letnich synów.

Janusz Panasewicz Wiek

wiadomo, że miały miejsce różne skandale. Ponieważ jeśli masz dwadzieścia lub kilka lat, masz pieniądze i myślisz, że po prostu wolno ci wszystko i widzisz pod hotelem tysiące dziewcząt, na przykład, że po prostu nie wiesz, co się z tobą dzieje. . Nie wywoływaliśmy jednak takich skandali, jak robią to teraz młodzi muzycy, ale wszystko działo się spontanicznie i naturalnie – wyznał Janusz Panasewicz podczas rozmowy z „Galą”. Które skandale wraz z jego udziałem przeszły do ​​historii?

W 1980 roku ożenił się z Bogusławą Ossowską. obecnie jest rozwiedziony, potrzebują syna Wojciecha (ur. 1980).

Obecnie jest związany z Ewą Smolarczyk, z którą ma dwóch synów – bliźniaków – Bruno i Juliusza (ur. Październik 2007)

Janusz Panasewicz Wiek