Skip to content

Bartosz Gelner Wiek

Bartosz Gelner Wiek

Bartosz Gelner Wiek

Bartosz Gelner (ur. 25 kwietnia 1988 r. W Chorzowie) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Urodził się i wychował w Chorzowie, gdzie w latach 2004–2007 uczęszczał do Zespołu Szkół Średnich, aw latach 2005– 2006 był przewodniczącym Rady Młodzieży pierwszego liceum w tej instytucji. Stworzył „Kabaret na 3/4” wraz ze swoimi przyjaciółmi z liceum.

Po ukończeniu liceum odwiedził szkoły teatralne w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, ale nigdzie się nie dostał. Przez rok uczęszczał do policealnej szkoły aktorskiej Lart studiO (2008) w Krakowie, a następnie został przyjęty na Wydział Lalkarski we Wrocławiu, oddział PWST w Krakowie. W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Bartosz Gelner Wiek

W 2008 roku zadebiutował na scenie Narodowego Teatru Starego w Transatlantyckim Gombrowiczu w reżyserii Mikołaja Grabowskiego razem z chłopcami Gonzala (Jan Peszek). Już po roku podstawowym dostał zadanie w ramach serii Przystań (2009) kilku grup dzieci odbywających szkolenie w bazie ratownictwa wodnego. z kolei w trzecim roku studiów zadebiutował na ekranie kinowym w roli Alexa Lubomirskiego, kolegi Dominika (Jakuba Gierszała) w dramacie psychologicznym John Komasa Suicide Room (2011).

Bartosz Gelner Wiek

Po naprawdę dobrze przyjętym i wielokrotnie nagradzanym filmie otrzymał kilka propozycji do serialu telewizyjnego, bez obsady. Do czasu honoru (2011) zdecydował się na porucznika Alana Krawczyka, który został wyrzucony wraz z pułkownikiem Skotnickim (Hubert Urbański) z Włoch jako pomoc dla Cichociemni.

Po ukończeniu studiów przeprowadził się do Warszawy. w latach 2012–2016 pojawił się w roli Bartosza Basketa w serialu TVP2 Barwyucky.Po wygraniu castingu do dramatu Floating Skyscrapers Tomasza Wasilewskiego (2013) i otrzymaniu głównej propozycji głównej postaci w tym filmie.

Bartosz Gelner Wiek

Rola homoseksualnego Michała, chłopaka największej postaci (Mateusz Banasiuk), przyniosła mu Piotr Łazarkiewicz dla Młodych Talentów na polskim festiwalu w l. za. [4] Pływające drapacze chmur zostały okrzyknięte, ponieważ pierwszy polski film gejowski znalazł się w samym środku rozmowy o homofobii, sprawach ludzi LGBT, partnerstwach. Przywódcy (Gelner i Banasiuk) znaleźli kołdrę „Wprost”, noszącą tytuł: „Aby zabić strzelca.

Witamy w tolerancyjnej Polsce.” Z kolei skrajnie prawicowa „Fronda” zgłosiła kilka „homoataków” na jej redakcja („Homoseksualna pętla oblężnicza zaciska się wokół nas”), polegająca na niezaprzeczalnym fakcie, że sztandar reklamujący film był widoczny z okien redakcji.

Bartosz Gelner Wiek

Wystąpił w serialach telewizyjnych takich jak Krew z krwi (2015) jako Mateusz „Young”, który ma romans z córką szefa mafii, oraz Singielek (2016) jako Krystian, sąsiad tytułowej bohaterki – świeżo upieczony absolwent Akademii Sztuk Pięknych i odnoszący sukcesy grafik pracujący w agencji reklamowej. W reakcji łańcuchowej (2017) Jakub Pączek zagrał postać Pawła Czarnieckiego, ambitnego i niespełnionego filmowca, który w celach komercyjnych zajmuje się oglądaniem i oceną filmów pornograficznych.

Był jednym z aktorów czytających Golgotę Piknik przed Pałacem Kultury. W 2013 roku otrzymał doskonałość sekcji krytyków scenicznych ZASP za stworzenie Ceth – młodego chłopca, którego para gejów: Jamie (Maciej Stuhr) i James (Piotr Polak) w reż. Krzysztof Warlikowski, aw 2014 roku rozpoczął współpracę z Nowym Teatrem

Bartosz Gelner Wiek